249 ₴/кг
239 ₴/кг
Показати оптові ціниКуркума має слабо-пекучий, злегка гіркуватий смак, що схожий на імбир, але її аромат тонок, своєрідний — надзвичайно приємний, іноді ледь відчутний.
Куркума вноситься в їжу в надзвичайно малих кількостях: звичайна в таких випадках рекомендація «на кінчику ножа» годиться для 1 кілограма рису. Куркума — чудова приправа до омлетів, яєць вкруту, світлих соусів, супів і овочевих салатів. Добре поєднується з курячим бульйоном і стравами з птиці. Крім того, її використовують у кондитерському виробництві й головно як харчовий барвник для фарбування лікерів, маринадів, олії та сирів, а також під час виробництва гірчиці. Крім гарного забарвлення, куркума надає харчовому продукту свіжості та робить його стійкішим під час тривалого зберігання.
У світовій кулінарії:
Куркума є неодмінним компонентом усіх пряних сумішей, особливо індійських «карі» та середньоазійських сумішей для плову. Без підливки з куркумою немислимо жодне рисове блюдо в країнах Індійського океану. У Середньій Азії й Азербайджані куркума слугує незмінною приправою до плавів. Такі плоскі, як «той палові» (святний), «янгілік палів» (зобілі), «зарчування палів» (куркумовий), «майз палів» (плів по-бухарськи), взагалі неможливо приготувати без куркуми.
Найбільший застосування в Європі куркума знаходить в Англії, де її традиційно додають до всіх м'ясних і яєчних страв і до соусів.
Народна медицина:
Добавка куркуми до їжі сприяє виробленню жовчі та шлункового соку, є засобом, що підвищує апетит. У народній медицині куркуму застосовували у разі захворювань печінки та жовчного міхура, нирок, а також як шлунковий засіб, що покращує травлення й підвищує апетит.
Вона регулює рівень холестерину в крові. Її п'ють на ніч із гарячим молоком, олією, какао та медом. Для зміцнення волосся її втирають у голову разом із сандаловою олією, під час шкірних захворювань, порізів і саденах використовують як присипку.